Hemel(s)water wint Challenge
18 april 2016
Hemel(s)water is de winnaar van de Challenge Stad van de Toekomst. De Challenge brengt ideeën voor stedelijke vernieuwing tot leven. Op de Innovation Expo in Amsterdam koos een jury onder leiding van Daan Roosegaarde aangevuld met Willemijn Verloop (Social Enterprise NL) en Matthijs Biermans (Triodos) het initiatief uit 160 inzendingen. Hemel(s)water ontving 20.000 euro.
Het hemel(s)water systeem
Hemel(s)water® is zuiver drinkwater uit regen op duurzame wijze gemaakt met behulp van membraanfiltratie. In de bovenste tank (groot genoeg voor een flinke bui) wordt hemelwater/regen van het dak opgevangen. Via membraanfiltratie wordt het regenwater gezuiverd en als Hemel(s)water opgeslagen in de onderste tank, die groot genoeg is om een droogte van 6 weken te weerstaan.
Het systeem van hemel(s)water staat aan de Heijmans One, een verplaatsbaar huis voor eenpersoonshuishoudens dat op FabCity staat.
Meer informatie op de website van Hemel(s)water.
Monstername Hemel(s)water door Vitens laboratorium © Hemel(s)water