Opening waterberging Mahlerplein

Gepubliseerd op:
14 juli 2016
Op donderdag14 juli opende wethouder Litjens de ondergrondse fietsparkeergarage onder het Gustav Mahlerplein. Aan de noordzijde is een ondergrondse waterberging gebouwd waar 750.000 liter regenwater in past. Dat is bijna net zoveel als een normaal 25 meter zwembad. 
  

De komende jaren staan er in Zuidas veel ontwikkelingen op de planning, waarbij sloten worden gedempt. Door de toenemende verharding en bebouwing kan het regenwater niet meer weg. Om wateroverlast te voorkomen is er veel aandacht voor een goede berging en afvoer van neerslag. De ondergrondse waterberging ligt aan de noordkant van de fietsparkeergarage. De berging vangt het regenwater op voor het Mahlerplein en omgeving. Als de bui voorbij is, wordt het water weggepompt via de Boelegracht.

Droge voeten

Tijdens de grote regenbuien in de zomers van 2014 en 2015 had Zuidas te kampen met hevige wateroverlast. De waterberging onder het Gustav Mahlerplein vergroot de kans dat we hier in de toekomst droge voeten houden. 

Gezamenlijk maken gemeente Amsterdam Zuidas, Zuidasdok en Waternet de omgeving Rainproof.